Nabídka předokenních rolet, systému MINIROL.Vyrábíme a montujeme předokenní rolety z produktů belgické firmy Building Plastics, která má jako jedna z největších v Evropě nejvíce zkušeností s výrobou materiálů pro roletové systémy. My jsme se specializovali na předokenní rolety (schránka rolety je umístěna z exteriéru nad oknem), v menší míře i sítě proti hmyzu a garážová vrata.

Rolety dělíme do několika základních druhů:
1) dle typu roletové schránky
2) dle typu použitých lamel
3) dle typu ovládání

Typy schránek:

a) pohledová: Schránka se ve většině případů používá při dodatečném osazování oken roletami. Schránka je z pohledové strany zkosená v úhlu 45°. Pohledová strana schránky je odnímatelná pro revizi a servis.

b) omítací: Schránka je určena do novostaveb kde je ukryta pod omítkou, a je s ní třeba počítat již v projektu stavby. Revize a servis se provádí tzv. revizní klapkou na spodní straně roletové schránky.

Typy lamel:

a) BP37: Hliníkové lamely, jsou vypěněny polyuretanovou pěnou, zajišťují tepelnou izolaci cca. k=2,9. Krycí výška těchto lamel je 37 mm. V zámkách lamel jsou umístěny prosvětlovací otvory, které umožňují částečné zatemnění místnosti. Lamely BP37 lze použít až do šíře okna 2,8m.

b) TL37: Plastové lamely se používají velice zřídka. Jejich tepelně izolační vlastnosti nejsou takové jako u hliníkových lamel, a rozměrové možnosti jsou dosti omezené (max. šířka okna 1,5m). Jejich cena je však nižší.

Typ ovládání:

a) manuální: roleta je ovládána z interiéru popruhem šířky 14mm procházejícím rámem okna a navíjejícím se do navijáku. Naviják je našroubován na rám okna popř. na zeď. Mechanismus navijáku zajišťuje samonavíjení popruhu při otevírání rolety a brzdí popruh při zavírání rolety (je možno roletu nechat v jakékoliv pozici.) Při ploše rolety větší než 4m2 je nutno použít naviják s klikou a převodem,ale je lepší používat motorové ovládání. Navijáky jsou různých velikostí dle výšky rolety.

b) motorové: v roletě je umístěn elektromotor, který je ovládán spínačem. Motory dodává německá firma BECKER. Elektromotor je schopen rozeznat překážku (květináč, přimrzlý pancíř k parapetu…) v cestě roletového pancíře a zastaví na cca 3min. poté se odpojí od napětí a čeká na další povely. Samozřejmě lze rolety na přání zákazníka ovládat centrálně, dálkově, v závislosti na svitu slunce… Elektrické rozvody neprovádíme, ale navrhujeme je pro firmu, která provádí elektroinstalaci na stavbě.

Všechny výrobky montují naši zaměstnanci. Provádíme konzultaci a návrhy řešení přímo na stavbě. Cenové nabídky zpracováváme ve většině případů do druhého dne. Výroba rolet trvá cca 3 – 5 týdnů od objednání. Montáž trvá u běžného RD (20 rolet) 2 dny a uvedení do provozu (motorové) 1 den.
Záruka na rolety (stálost barvy, funkčnost) je 24 měsíců při dodržení pokynů k užívání.